Temel Satış Becerileri Eğitimi (B2B)


Temel Satış Eğitiminin amacına geçmeden once “Saha Satış” sözünden ne anladığımızı sizinle paylaşmak isteriz; Satış, bir şirketteki en stratejik departmanlardan bir tanesidir. Günümüz iş dünyasında firmalar satış elemanlarını işe alırken artık son derece özenli davranıyorlar çünkü, şu gerçeği çok iyi biliyorlar ki, satış temsilciniz sizin (firmanızın) sahadaki yüzüdür ve firmanızın vizyonunu, değerlerini, hizmet anlayışını temsil eder…

Şunu üzülerek görmekteyiz ki, birçok firma maliyet endişesi ile yanlış işe alım yapmakta ve esasında uzun vadede müşteri ve dolayısı ile de pazar payı kaybetmektedir. Doğru insan kaynağını seçmek tek başına elbette ki yeterli değildir; günümüz rekabet ortamı satış gücünün istenilen düzeyde olabilmesi adına, satışçıların profesyonel eğitimlerden geçmesini ve yetkinliklerinin en üst seviyeye çıkartılmasını zorunlu kılmaktadır.

“Sıradan Satışçı”dan, “Profesyonel Satış Danışmanı”na giden yolda ilk adım, mental hazırlıktır esasında; Profesyonel Satış Danışmanı kendisini “Ben, bölgemin yöneticisiyim. Bu, benim kendi işim!” şeklinde bir düşünceye sahip olmalıdır.

İkinci adım ise işin sistematiğidir; “Planlama”, “Araştırma”, “Hedef Belirleme”, “Müşteri Ziyareti”, “Görüşmeyi Açış” (Buz Kırma), “İhtiyaç Analizi”, “Ürün Sunumu (Fayda Satışı)”, “İtiraz Karşılama”, “Güven Oluşturma” ve “Görüşme Sonrası Takip (Follow Up). “Çok Çalışmaktansa Akıllı Çalışmak” prensibi üzerine kurguladığımız eğitimimizin temelindeki ana felsefe;

“İnsanlar Duygu Satın Alırlar…”felsefesidir.

Satış Danışmanlığı hizmetimiz çerçevesinde sunduğumuz ve ileri düzey uygulama adımlarını da içeren Temel Satış Becerileri Eğitimi programı Satış Ekibinizin profesyonel satış becerileri kazanmalarını, ikna becerilerini geliştirmelerini, klasik satışçı’dan profesyonel satış danışmanlarına dönüşmelerini, verimliliklerini ve performanslarını artırabilmelerini sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.

Program içeriğini görebilmek ve indirmek için tıklayınız

Share