Bizim Hikayemiz

Deniz Yıldızı Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı, kurumsal ve bireysel gelişime; kurumların var olma nedenlerini gerçekleştirmelerine ve kişilerin daha mutlu ve daha başarılı bireyler olabilmelerine katkıda bulunmak amacı ile kurulmuş bir eğitim ve yönetim danışmanlığı firmasıdır.

Yurt içinde ve yurt dışında farklı sektörlerde edinilmiş (20) yılı aşkın iş tecrübesinden güç alarak belirlediğimiz sloganımızı gönül rahatlığı ile kullanıyoruz;

“Saha’dan Geliyor ve Sizi Çok İyi Anlıyoruz…”

Tüm ekip olarak sahadan getirdiğimiz bilgiyi, birikimi ve tecrübeyi Know-How ile harmanlıyor ve insanımıza özgü çözümler üretiyoruz.

Neden Deniz Yıldızı?

Bizler, meşhur “Deniz Yıldızları” metaforu’nun arkasındaki felsefeye inanıyor ve firmamızın adının içerisinde “Deniz Yıldızı” isminin geçmesinden keyif alıyoruz.

Birçok firmanın yaptığı gibi “Değerlerimiz” başlığı altında bir çok sıfatı sıralamayı doğru bulmuyor, inandığımız değerleri uygulayarak göstermeyi tercih ediyor ve amatör heyecanla kurumsal kalitede işler çıkarmaya çalışıyoruz.

Eğitimlerin öncesinde mümkün olan her fırsatta “Saha Çalışması” yapmaya çalışıyor ve eğitim içerik ve uygulamalarını, firmaya özel olarak hazırlıyoruz.

“Davranış Değişikliğini” gerçekleştirebilme noktasındaki başarımızın arkasındaki en belirgin faktörler;

* Eğitim öncesi ihtiyacı doğru analiz edebilmemiz (Saha Çalışması, Bireysel Farkındalık Analizi, 360 Derece Yetkinlik Analizi, Ön-Test, Gizli Müşteri Çalışması, Birebir Mülakat, vs),
* Belirlediğimiz ihtiyaçlar doğrultusunda, şirkete özel olarak program tasarımı yapabilmemiz,
* Kullandığımız metodolojimiz ile eğitimlerin verimliliğini ölçülebilir kılabilmemiz ve
* İşimizi ve müşterilerimizi sahipleniyor olmamızdır.

Eğitimler öncesinde internet üzerinden gönderimini yaptığımız tüm envanterlerin (Bireysel Farkındalık Analizi, 360 Derece Yetkinlik Analizi, Ön-Test, vs) değerlendirmesini yapıyor ve envanter ve analiz sonuçlarını paylaşabilmek için tüm katılımcılar ile eğitimlerden (1) gün önce (30-45) dakikalık birebir geri bildirim seansları gerçekleştiriyor, bireysel koçluk yapmak sureti ile katılımcıların farkındalıklarını artırıyoruz.

Bu seanslar sayesinde katılımcılara ayna tutabiliyor ve eğitimler boyunca konfor alanlarından çıkma noktasında daha istekli olmalarına vesile oluyoruz.

Eğitimlerimizde uyguladığımız en temel metod, uygulama ağırlıklı farkındalık yaratma metodu olup, kullandığımız enstrümanlar ve uygulamalar ile, katılımcıların bu farkındalığı alışkanlığa dönüştürebilmelerine yardımcı oluyoruz.

Eğitimlerimizde slayt kullanmayı sevmiyor, olabildiğince uygulama yaptırıyoruz. Zira, yetişkinlerin dinlemekten ziyade, uygulama yaparak öğrendiklerini çok iyi biliyoruz. uygulamalardan sonra katılımcılardan aşağıdaki sorular çerçevesinde kendilerini değerlendirmelerini istiyoruz;

Neleri iyi yaptık?
Neleri yapmamalıydık,
Bir dahaki sefere neleri farklı yapacağız?

Hemen hemen her eğitimimizde “Kamera Çekimi” yapıyor ve katılımcılarımızın kendilerini gözlemleyebilmelerine, farkındalıklarının artmasına yardımcı oluyoruz.

Her bir eğitimden sonra katılımcılarımıza o eğitimde kendileri ile ilgili belirledikleri gelişim alanlarını yazabilecekleri bir “Eylem Planı” dağıtıyor ve “Eylem Planları”nın bir kopyasını eğitim yetkililerine verirken, diğer bir kopyasını da eğitim sonrası koçluk yapabilmeleri, destek olabilmeleri için katılımcıların yöneticilerine veriyoruz.

Eğitimler sonrasında, eğitimlerden önce kullandığımız envanter ve analizleri eğitimlerden (2-3) ay sonra 2.kez tekrarlıyor, envanter sonuçlarını (30-45) dakikalık birebir geri bildirim seansları ile katılımcılar ile paylaşıyor ve aradaki gelişimi somutlaştırıyoruz.

Eğitimlerden (1) ay sonra eğitmenimiz katılımcılar ile bir araya geliyor ve aşağıdaki sorular çerçevesinde bir değerlendirme toplantısı yapıyor;

Ne planladık?
Ne oldu?
Şu anda neredeyiz?
Şimdiden sonra neyi farklı yapacağız?

Kısacası, gelişim sürecinin her safhasında sizi sahipleniyor ve eğitim sonrası takip aşamasında elinizi kuvvetli kılacak enstrümanları üetiyor ve sizin için takip ediyoruz…

Faaliyet Alanlarımız


Yönetsel Yetkinlikleri Geliştirme

Temel Yönetim Becerileri Geliştirme

Yetenek Yönetimi (Talent Management) (Assessment, Yönetici Okulu hazırlama, yürütme ve değerlendirme)

Liderlik Geliştirme

Koçluk Becerileri Geliştirme

Yönetici Koçluğu (Executive Coaching)

Takım Koçluğu (Team Coaching)

Yönetim Danışmanlığı

Satış Becerileri Geliştirme

Temel Satış Becerileri

İleri Düzey Satış Becerileri

Satış Saha Koçluğu

Satışta Rapor Analizi & Stratejik Planlama

Satış Ekibi Yönetimi

Satış Performansı Geliştirme Danışmanlığı

Kişisel ve Kurumsal Gelişim

Temel İletişim Becerileri

Biz Bilinci / Takım Ruhu Geliştirme

Duygusal Zeka Geliştirme

Planlama ve Analitik Düşünme

Zaman Yönetimi

Yaşayarak Öğrenme (Outdoor)

Sunum Becerileri

Stresle Mücadele

Müşteri Odaklı İletişim


Destekleyici
Hizmetlerimiz

Değerlendirme / Assessment

Gizli Müşteri

Fasilitasyon

Kurum Kültürü Analizleri

İK Danışmanlığı

Farkındalığı yüksek, hoşgörü ve empati becerileri çok daha gelişmiş bireylerin oluşturduğu, daha huzurlu ve daha verimli bir toplumun oluşmasına hep birlikte katkıda bulunabilmek adına ekip olarak sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz…

Saygılarımızla,

Deniz Yıldızı Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Ekibi

Share