Yönetici Koçluğu / Executive Coaching


“Doğru Soruları Sorarak Farkındalık Yaratabilme ve Harekete Geçirebilme Sanatı” olarak tanımladığımız koçluk sürecindeki en önemli unsurun, “Kişisel Farkındalık Kazandırma” olduğuna inanıyoruz.

Yöneticilerimizin kendilerini tanımalarına, hedeflerini belirleyip gerçekleştirmelerine ve “ideal Performans”larına erişebilmelerine yardımcı olmayı planladığımız “Yönetim Koçluğu” programımızın amacı, yöneticilerin hem özel yaşamlarında hem de iş yaşamlarında daha mutlu ve daha başarılı olmaları konusunda potansiyellerini artırmalarına yardımcı olabilmektir; Danışan’ın öz farkındalığının artırılması sureti ile olaylara farklı bir bakış açısı kazanabilmesini ve farklı davranışlar sergilemeye başlamasını kolaylaştırabilmektir.

Başkalarını yönetebilmenin temelinde, kişinin önce kendisini yönetebilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Koçluk seansları boyunca yöneticilerin olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşabilmelerine, içlerindeki potansiyeli performansa dönüştürebilmelerine, engellerini fark edebilmelerine ve aşabilmelerine katkıda bulunuyoruz.

Süreç içerisinde Koç, gelişmiş iletişim becerileri sayesinde Danışan ile gizliliğe, güvene ve saygıya dayalı profesyonel bir ilişki başlatır. Bu süreçte Koç, sergilediği samimi yaklaşım ve sorduğu sorular ile Danışan’ın kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkmasını tetikler. Koç’un ortaya koyduğu değer veren yaklaşım tarzı, Danışan’ın kendini rahat hissetmesini ve kendisi ile yüzleşmesini kolaylaştırır.

“Yönetici Koçluğu” çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi almak, size nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşabilmek adına bize sitemizin iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz…”

Program içeriğini görebilmek ve indirmek için tıklayınız

Share