Yönetici Saha Koçluğu


Yönetici Saha Koçluğu programı, “Yönetsel Yetkinlikleri Geliştirme” eğitimlerinde altyapısı oluşturulan “Lider Ruhlu Yönetici” davranışlarının içselleştirilmesine, alışkanlığa dönüştürülmesine yardımcı olmak amacı ile tasarlanmıştır.

Liderlik Saha Koçluğu, eğitimleri takip eden haftanın ilk iş günü başlar. Koç, her bir katılımcı (Yönetici) ile bir tam gün geçirir.

Liderlik Saha Koçluğu, Koç ile Yöneticinin başbaşa kaldığı ve tamamen Yöneticinin bireysel farkındalığını geliştirmeye yönelik kurgulanan “Yönetici Koçluğu” (Executive Coaching) den farklı olarak, sahada gerçekleştirilir; Koç, Yöneticinin sürekli yanındadır, Yöneticinin düzenleyeceği toplantılara katılır, birlikte saha ziyareti yaparlar, görüşmelerine eşlik eder, Yöneticinin çalışanlarının gelişimi için düzenleyeceği geri bildirim seanslarına katılır.

Günün sonunda ise Koç ve Yönetici otururlar ve yaşananları değerlendirirler; Koç, Yöneticiye bir takım sorular sormak sureti ile Yöneticinin farklı bir bakış açısına sahip olmasına, farkındalığının artmasına çalışır.

Program içeriğini görebilmek ve indirmek için tıklayınız

Share